Menu

Misel Yayılımlı Blok Üretim Tesisi

SMG

SMG-Senaryodaki Yeri

Koloni tesislerin büyüklüğüne ve bölgesel kümelenmelerine göre yer almaktadır.

SMG-Genel Özellikleri

Tesis; SMG- Yapısal AR-GE ve Mimari Laboratuvarı bünyesinde,  SMG-Yapı Kimyasalları-Blok Tesisi ile birlikte faaliyet göstermektedir.

Çok sayıda çok hücreli ve tek hücreli ökaryotik canlıyı kapsayan bir biyolojik yapılar olan mantarlar bu alanın araştırma konusudur.

Dünyada binlerce yıldır inanılmaz bir geri dönüşümün de mimari olan bu yapılar, kolonicilerle birlikte Mars’ta kendine önemli bir yer edinmiştir.

Mantar miselleri sardırılarak sağlamlaştırılmış blok tuğlalar ve masalar, sandalyeler gibi kullanım eşyaları üretilmektedir.

Mantar yapılar kök kısımlarındaki ipliksi yapı (misel) bağlayıcılık göstererek yayılımları onları adeta yeraltı örümcekleri gibi tanımamıza neden olmuştur. Misellerin bir özelliği büyüdükleri bitkilere yapılabilmeleridir.


SMG-Sanal Mürettebat Tanımlama

  • Biyolog
  • Fitolog (Botanik)
  • Kimyager
  • İnşaat mühendisi

Bu bölümde; yukarıda bilim-kurgu olarak anlatılan ve gerçek Dünya verileri ile benzeştirilen alanda, hangi uzman mürettebatın çalışabileceği ifade edilmiştir. Dilerseniz aşağıdaki listeden bu meslek dalında çalışan bir MoEP gönüllüsünün sesli mesleki tanıtım kaydını dinleyebilirsiniz.


MoEP Bilim Dünyası

Bu bölümden itibaren o gerçek dünyamıza ve gerçek bilime dönebilirsiniz. Yukarıda anlatılan konu ve sanal mürettebatın görevlendirildiği meslek ilginizi çekti ise; aşağıdaki çizelgede MoEP gönüllülerince kendi uzmanlık veya bilgi alanları ile ilgili sizin için hazırladıkları sesli tanıtım mesajlarına ve hazırlanan kurslara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca metinlerde geçen ancak açıklamasını göremediğiniz terim ve kısaltmalar için sözlüğümüzü kullanabilirsiniz. İçerik önerileriniz ile ilgili öneri, bize yazmak için ise iletişim bağlantısını kullanabilirsiniz.

Mars on Earth Project (MoEP) gönüllüsü bir uzmandan, onun mesleğini dinle.
Mars on Earth Project (MoEP) web sayfasında konuyla ilgili makale ara.

Mars on Earth Project (MoEP) web sayfasında konuyla ilgili bir kursa katıl.

Mars on Earth Project (MoEP) SMG Terimler ve kısaltmalar sözlüğünü kullan.

Ana SayfaSMG Takımı SMG-HakkındaİletişimÖneri 

Beğen  1
Yazar

MoEP Kurucu ortağı. SMG Bilim-Kurgu yazarı ve planlayıcı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)